Historyczna plakietka hufca 1963

Historyczna plakietka hufca 1963r.Dołącz do nas!

Harcerstwo jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać oraz dla tych, którzy chcą rozwojem kierować lub ten proces wspierać. Do drużyn zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-25 lat. W zależności od wieku, proponujemy cztery grupy metodyczne, które odróżniają treści i formy pracy programowo-wychowawczej:

  • 6-9 lat - zuchy - zrzeszone w koedukacyjnych gromadach, uczą się poznawać świat przez zabawę

  • 10-12 lat - harcerki i harcerze - zrzeszeni w drużynach, poznają świat uczestnicząc w różnorodnych formach programowych, rozwijając się przy tym wszechstronnie
  • 13 - 15 lat - harcerki i harcerze starsi - zrzeszeni w drużynach starszoharcerskich, gdzie program nakierowany jest na aktywne formy działań m.in. sport, turystykę, poszukiwanie i rozwój zainteresowań, poznawanie świata.
  • 16 - 25 lat - wędrownicy - zrzeszeni w zastępach wędrowniczych, których program uwzględnia zainteresowania i preferencje członków, którzy sami organizują swoje działania.

Warto zajrzeć do zakładki "Jednostki" (menu po lewej stronie) i zapoznać się z jednostkami działającymi w ramach Hufca Kołobrzeg.

Poszukujemy także instruktorów, którzy stanowią trzon pracy z młodymi ludźmi. Jeśli lubisz przebywać z młodymi ludźmi, chcesz dzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami - przyłącz się do nas! Jeśli lubisz przewodzić grupie i uczyć młodych, podobają Ci się harcerskie ideały - nie czekaj, przyłącz się do nas! Czekamy na Ciebie!


Cenimy sobie także partnerów - jeśli posiadasz umiejętności, które mogłby zainspirować harcerzy do działania, rozwoju i chcesz się z nami podzielić - skontaktuj się z nami! Harcerze chętnie uczą się nowych umiejętności!

 

Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Kołobrzeg czeka właśnie na Ciebie! :)

 
1% dla harcerzy!

Przekaż 1 % podatku dla Hufca Kołobrzeg

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem "11 00"

Biuro hufca

Godziny otwarcia biura hufca:
poniedziałek - czwartek

godz. 8:00 - 15:00

Dyżur Komendanta Hufca:
wtorek
godz. 16:00 - 17:00

Dyżur Komendanta ds Programowych:
każdy I wtorek miesiąca

godz. 16:00 - 17:00

1% dla drużyn!

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem odpowiednim dla każdej z drużyn i kręgów:

"11 00" KOMENDA HUFCA

"11 01" RYCERZE MORZA

"11 03" PARTYZANT

"11 04" TUPOT STU STÓP

"11 06" KRYPTONIM

"11 07" LEŚNE PROMYCZKI

"11 09" JANTAR

"11 12" KOLIBRY

"11 13" GLOBINA

"11 14" BEZ ZOBOWIĄZAŃ

"11 15" CHAOS