Historyczna plakietka hufca 1963

Historyczna plakietka hufca 1963r.Propozycja Programowa na rok 2017/2018

 

Programowy Ruch Odkrywców opublikował propozycję programową na rok 2017/2018 pt. "Ekspedycja". Działanie drużyny będzie polegało na przeprowadzeniu wyprawy, w ramach której rozpracujecie wybraną lokalną zagadkę historyczną. Ustalanie miejsc ważnych wydarzeń, lokalizowanie nieistniejących już zabytków, poszukiwanie materialnych pamiątek przeszłości - to tylko niektóre pomysły na ekspedycję drużyny. Czas realizacji zadania nie jest z góry określony - może ono wypełnić weekendową wycieczkę, a może trwać wiele miesięcy, objąć szereg zbiórek, biwaków, rajdów i stać się głównym motywem rocznego planu pracy drużyny.

Propozycja ukazuje się już przed wakacjami, dzięki czemu możecie ją wykorzystać na obozach oraz na biwakach i zbiórkach organizowanych w ramach Nieobozowej Akcji Letniej.

Broszura informacyjna do pobrania TUTAJ

 

Gra Miejska "Gdzie jest Nemo?"

 

Gra miejska 'Gdzie jest Nemo' organizowana przez Harcerzy ZHP już 31 maja 2017!
Start 17.30 przy Kamiennym Szańcu w Kołobrzegu.
Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 10-14 lat. :)

Więcej…

 

„Czworonogi górą!”

 

„Czworonogi górą!” To akcja nawołująca do wsparcia zwierząt żyjących w schroniskach. Działamy jednocześnie na terenie miasta Kołobrzeg oraz miasta Koszalin, a nad wszystkim czuwają harcerze. Liczymy, że wieść o przedsięwzięciu dotrze do jak największej ilości osób, aby pomóc jak największej ilości czworonogów.

Poza akcją wyprowadzania zwierzaków, zbieramy również koce oraz karmę, które zostaną przekazane obydwu schroniskom. To właśnie dzięki inicjatywie młodych członków ZHP akcja wystartowała po raz pierwszy i liczymy na jak największe zainteresowanie ze strony ludności! Wszystkich zainteresowanych wsparciem akcji (chcących przekazać koce lub karmę) zapraszamy do kontaktu:
Chętnych do wyprowadzeniem czworonogów razem z nami zapraszamy 31 maja 2017 roku o 14:30 do obu schronisk (Koszalin: ul. Mieszka I 55, Kołobrzeg: ul. 6 Dywizji Piechoty 60).
Każda para rąk, w każdym wieku, się przyda.

Czuwaj!

Więcej…

 

Sprzątnie dorzecza Parsęty

 

W sobotę 13 maja odbyło się sprzątnie dorzecza Parsęty. Akcja była organizowana już po raz VII przez firmę TROTON POLSKA i KLUB GAJA. W tym roku 28 KGZ Leśnie Promyczki wzięła udział po raz pierwszy. O godzinie 11:00 ruszyli z wielkim hukiem. Sprzątanie odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody oraz w ciepłych promykach słońca.

Więcej…

 

Kolejna Nocka TUPOTU

 

W nagrodę za wzorową realizację ekologicznej akcji: wykonania pojemnika na nakrętki i napełnienie go po brzegi - zuchy przystąpiły do NOCKI. Było to już drugie nocowanie w harcówce. Niestety z powodu pogody nie odbyła się gra terenowa po Dygowie.

Więcej…

 

Obchody majowe w Drzonowie

 

W dniu 28.04.2017r. w Zespole Szkół w Drzonowie miał miejsce uroczysty apel poświęcony rocznicom majowym. W trakcie apelu przypomniano  jakim ważnym wydarzeniom poświęcone jest spotkanie - 1maja to święto Pracy, 2 maja - to dzień flagi narodowej, 3 maja - to DZIEŃ KONSTYTUCJI. Występujący uczniowie wcielili się w role posłów i senatorów podczas obrad Sejmu Wielkiego, Marszałka oraz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (który wystąpił w stroju z epoki).

Więcej…

 

Kurs Drużynowych Wędrowniczych w Rumunii

 

Na majówkę Szczepan, instruktor naszego hufca, postanowił "Przekroczyć Granice" i wziął udział w Kursie Drużynowych Wędrowniczych... w Rumunii. Obóz wędrowny w Rumunii poprzedzały dwa biwaki kursowe pod Warszawą, na początku lutego i pod Opolem, pod koniec marca, podczas których uczestnicy kursu przygotowywali wyjazd na obóz ucząc się w działaniu.

Więcej…

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

W 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja harcerze z naszego hufca wzięli udział w uroczystościach przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Po odsłuchaniu uroczystego apelu, wraz z mieszkańcami i turystami śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

Więcej…

 
1% dla harcerzy!

Przekaż 1 % podatku dla Hufca Kołobrzeg

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem "11 00"

Biuro hufca

Godziny otwarcia biura hufca:
poniedziałek - czwartek

godz. 8:00 - 15:00

Dyżur Komendanta Hufca:
wtorek
godz. 16:00 - 17:00

Dyżur Komendanta ds Programowych:
każdy I wtorek miesiąca

godz. 16:00 - 17:00

1% dla drużyn!

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem odpowiednim dla każdej z drużyn i kręgów:

"11 00" KOMENDA HUFCA

"11 01" RYCERZE MORZA

"11 03" PARTYZANT

"11 04" TUPOT STU STÓP

"11 06" KRYPTONIM

"11 07" LEŚNE PROMYCZKI

"11 09" JANTAR

"11 12" KOLIBRY

"11 13" GLOBINA

"11 14" BEZ ZOBOWIĄZAŃ

"11 15" CHAOS