Historyczna plakietka hufca 1963

Historyczna plakietka hufca 1963r.Poszukiwani wychowawcy na półkolonie letnie w Szczecinie

 

POSZUKUJEMY WYCHOWAWCÓW NA PÓŁKOLONIE W CHORĄGWI ZACHODNIOPOMORSKIEJ ZHP Chorągiew Zachodniopomorska ZHP w Szczecinie poszukuje osoby chętne do pracy w sezonie letnim w charakterze wychowawcy wypoczynku na półkoloniach letnich w budynku Chorągwi.

Więcej…

 

Idę Tam Gdzie Idę - zaproszenie

 

Zapraszamy na postapokaliptyczną wizję rajdu harcerskiego. Zorganizuj patrol i przemierzaj opuszczone tereny, wioski dotkniętej nuklearną katastrofą. Badaj anomalie w poszukiwaniu artefaktów, wejdź w konflikt z wojskiem lub innymi patrolami, odwiedź bar lub wybieraj się na nocne eskapady. To od Was zależy jak potoczy się cała historia i jaką drogę wybierzecie.

Termin: 17-19 czerwca 2016

Miejsce: Kędrzyn

Wpisowe: 15 pln harcerze

Więcej…

 

Zupa z Ognia w wykonaniu zuchów z Dygowa

 

Po lutowym Festynie Sałatek nadszedł czas na poważniejsze przedsięwzięcie. Zuchy zmierzyły się z zadaniem, w którym samodzielnie przygotowały zupę na ognisku. Odpowiedzialne były za wymycie produktów na zupę, ich obranie, pokrojenie, zagotowanie gara wody na ogniu, połączenie składników i ugotowanie zupy na ognisku. Najczęściej chwaloną zupą jest pomidorowa, więc była ona naszym celem.

Więcej…

 

Noc Sobótkowa - zaproszenie

 

Już niedługo niepowtarzalna okazja świętowania całonocnego, czyli obchodów przesilenia letniego. Zbliża się Noc Sobótkowa. Serdecznie zapraszamy na imprezę 111 Kołobrzeskiej Druzyny Wędrowniczej "CHAOS".

Termin: 21-22 czerwca 2016

Miejsce: Unieradz

Wpisowe: 0 pln harcerze

Więcej…

 

Uroczystości 3 Maja w Dygowie

 

Poczty sztandarowe szkół gminnych wprowadzone do kościoła parafialnego w asyście harcerzy zapoczątkowały uroczystości trzeciomajowe w Dygowie. Po mszy uroczystości kontynuowane były na Placu Wolności przy pomniku Pierwszych Mieszkańców, przy którym delegacja zuchów i harcerzy złożyła kwiaty.

Więcej…

 

28. Letni Obóz Wędrowny "Gór Dreptanie"

.

Zapraszamy na kolejną odsłonę Letniego Obozu Wędrownego "Gór Dreptanie". Czekamy na harcerki i harcerzy w wieku: 12-15 lat (rocznik 2001-2004). Termin to 26 czerwca - 06 lipca 2016. Odwiedzimy Rabkę Zdrój, Krościenko, Szczawnicę, Piwniczną Zdrój. Nasze obozy wędrowne, na stałe wpisały się w kalendarz wakacyjny naszego hufca. Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia i niezykle malownicze trasy.
Odpłatność - 650 zł.

Regulamin: do pobrania

Karta kwalifikacyjna: do pobrania

 

Święto Flagi i obchody 3 Maja

 

Święto Flagi to najmłodsze święto państwowe. Kołobrzeżanie świętowali je na dziedzińcu kołobrzeskiego ratusza, a nasi harcerze mięli swój udział w dekoracji najmłodszych uczestników. Rozdali chorągiewki, a także, dzięki małym wysiłkom, napompowali balony i rozdali je przedszkolakom. Punktualnie o godzinie 12:00 odbyło się uroczyste wciągniecie flagi narodowej na maszt ratusza miejskiego.

Więcej…

 

Dzień Ziemi na HOM

 

24 kwietnia reprezentacja hufca wzięła udział w akcji "Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek" organizowanej w ramach obchodów Dnia Ziemi przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. Korzystając z faktu, iż Harcerski Ośrodek Morski leży przy zbiorniku wodnym postanowiliśmy posprzątać swój teren. w samych HOMie śmieci dużo nie było, ale w okolicach ogrodzenia. Hmmm... pełne wory butelek, puszek itp. Choć samo sprzątanie wiele czasu nam nie zajęło, staraliśmy się ogromnie. Nawet z fosy udało się co nie którym wyciągnąć kilka "min".

Więcej…

 
1% dla harcerzy!

Przekaż 1 % podatku dla Hufca Kołobrzeg

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem "11 00"

Biuro hufca

Godziny otwarcia biura hufca:
poniedziałek - czwartek

godz. 8:00 - 15:00

Dyżur Komendanta Hufca:
wtorek
godz. 16:00 - 17:00

Dyżur Komendanta ds Programowych:
każdy I wtorek miesiąca

godz. 16:00 - 17:00

1% dla drużyn!

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem odpowiednim dla każdej z drużyn i kręgów:

"11 00" KOMENDA HUFCA

"11 01" RYCERZE MORZA

"11 03" PARTYZANT

"11 04" TUPOT STU STÓP

"11 06" KRYPTONIM

"11 07" LEŚNE PROMYCZKI

"11 09" JANTAR

"11 12" KOLIBRY

"11 13" GLOBINA

"11 14" BEZ ZOBOWIĄZAŃ

"11 15" CHAOS