Historyczna plakietka hufca 1963

Historyczna plakietka hufca 1963r.Obchody Nocy Sobótkowej

 

W nocy przesilenia letniego z 21 na 22 czerwca 111 KDW CHAOS zorganizowała obchody nocy sobótkowej dla drużyn HS i wędrowniczych naszego hufca oraz zaprzyjaźnionych drużyn spoza powiatu. Pożegnaliśmy zachodzące słońce w wędrowniczym skupieniu, a potem czerpiąc ze starych słowiańskich tradycji rozpaliliśmy ognisko płonące całą noc, a przy nim śpiewaliśmy i pląsaliśmy. Były słowiańskie stroje, wicie wianków, puszczanie ich na wodzie i wyławianie przez druhów; było poszukiwanie kwiatu paproci i w końcu powitanie słońca o poranku. Głównym założeniem było: nie spać, i to nam się udało.

Więcej…

 

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

 

1 sierpnia 2016 roku punktualnie o godz. 17.00 uczciliśmy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości miały miejsce na cmentarzu wojennym przy kwaterze żołnierzy AK. Przy pomniku stanęła Warta Honorowa naszych harcerzy.

Więcej…

 

Gór Dreptanie 2016

 

Tegoroczne "Gór Dreptanie" zakończone W środę 06 lipca na dworcu PKP w Kołobrzegu zakończyła się wielka letnia przygoda kołobrzeskich harcerzy. Wędrowaliśmy górskimi szlakami Gorców i Beskidu Sądeckiego na trasie Rabka Zdrój - Piwniczna Zdrój. Podczas 90 km. wędrówki nie zabrakło pięknych widoków, urokliwych schronisk, bacówek i górskich chatek. Wieczory, to ogniska i śpiewanki. W pamięci pozostanie mozolna wspinaczka pod Turbacz i Lubań, ale również wielka satysfakcja pokonania własnych słabości i upragnionego dotarcia do celu. Obóz kończymy z pięknymi wspomnieniami i nadzieją rychłego powrotu na górskie szlaki.

Więcej…

 

Zobowiązanie Instruktorskie dh Szczepana i dh Jacka

 

Wieczorem, 20 czerwca 2016 roku, zorganizowane zostało niespodziewane, aczkolwiek oczekiwane Zobowiązanie Instruktorskie dwóch druhów: Szczepana Czaplewskiego oraz Jacka Dresler. Odczytany został rozkaz Komendantki Hufca L10/2016 z dn. 20.06.2016 o zamknięciu próby przewodnikowskiej i dopuszczeniu obu druhów do złożenia Zobowiązania Instruktorskiego. Przy blasku ogniska i w podniosłej atmosferze wypowiedzieli tekst zobowiązania…
Wszyscy gratulujemy druhom osiągnięcia pierwszego stopnia instruktorskiego! Powiększyli oni grono instruktorskie Związku Harcerstwa Polskiego i naszego Hufca. Powodzenia w dalszym działaniu!

Więcej…

 

Bajkowy 2016 - fotorelacja

 

Rajd już za nami. Mamy nadzieję, że się Wam podobało, co okażecie przyjeżdzając w przyszłym roku :) Nauka dla Wszystkich po trasie dziennej (nawet i dla nas) zawsze należy brać ze sobą kompas, potrafi znacznie ułatwić życie. Cieszymy się, że udało nam się w tym roku zintegrować trzy różne środowiska.

Więcej…

 

Obietnica Zuchowa w Dygowie

 

Nadszedł wielki dzień dla dwóch zuchenek z 50 GZ TUPOT STU STÓP z Dygowa – dzień Obietnicy Zuchowej. Po otrzymaniu tajnego telegramu z instrukcją, dziewczyny stawiły się w pod harcówką, z zakrytymi oczami. W milczeniu wspólnie wyszukały ukrytych zadań i starannie wypełniły kartę biegową. Bez użycia słów mogły konsultować odpowiedzi :) Po trudach w milczeniu i zaliczeniu biegu zostały dopuszczone do Obietnicy Zuchowej.

Więcej…

 

III Historyczny Rajd Harcerski "Imperium" - zaproszenie

 

Zapraszamy na październikowy III Historyczny Rajd Harcerski "Imperium" organizowany przez 112 Kołobrzeską Drużynę Starszoharcerską „Kryptonim” im. Cichociemnych.

Termin: 14-16 października 2016

Miejsce: Kołobrzeg

Wpisowe: 20 pln harcerze

Więcej…

 

Rycerski biwak - Kryptonim Z.I.O.Ł.A.

 

112 KDSH „Kryptonim” im. Cichociemnych i 10 KDSH „Zioła” spędziły wspólnie rycerski weekend w Reducie Solnej. Były zbroje, księżniczki, smoki, rycerze oraz... piraci! Żeglarski klimat zdominował rycerską tematykę na tyle, że do dzisiaj chodzą nam po głowach szanty. Kołobrzesko-koszalińska kooperacja przez wszystkich uczestników biwaku oceniona na plus! Do zobaczenia w innym zamku, a może na innym rejsie?

Więcej…

 
1% dla harcerzy!

Przekaż 1 % podatku dla Hufca Kołobrzeg

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem "11 00"

Biuro hufca

Godziny otwarcia biura hufca:
poniedziałek - czwartek

godz. 8:00 - 15:00

Dyżur Komendanta Hufca:
wtorek
godz. 16:00 - 17:00

Dyżur Komendanta ds Programowych:
każdy I wtorek miesiąca

godz. 16:00 - 17:00

1% dla drużyn!

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem odpowiednim dla każdej z drużyn i kręgów:

"11 00" KOMENDA HUFCA

"11 01" RYCERZE MORZA

"11 03" PARTYZANT

"11 04" TUPOT STU STÓP

"11 06" KRYPTONIM

"11 07" LEŚNE PROMYCZKI

"11 09" JANTAR

"11 12" KOLIBRY

"11 13" GLOBINA

"11 14" BEZ ZOBOWIĄZAŃ

"11 15" CHAOS