Historyczna plakietka hufca 1963

Historyczna plakietka hufca 1963r.Zlot Chorągwi Zachodniopomorskiej "Wyzwolić Kolory"

 

Po raz pierwszy od wielu lat środowiska Chorągwi Zachodniopomorskiej zebrały się podczas Zlotu Chorągwi w Świnoujściu.

Więcej…

 

Rejs na Zlot BEZ ZOBOWIĄZAŃ

 

Rejs szkoleniowy jachtem harcerskim s/y Modraczek na Zlot Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP dobiegł końca. Uczestnikami byli: pwd. Artur Mackiewicz – sternik, pwd. Jacek Dresler – żeglarz. Harcerski jacht s/y Modraczek rozpoczął swój rejs w czwartek 7. września po godzinie 12. Po czterogodzinnym rejsie o wschodnim słabym wietrze udało się dotrzeć aż do portu w Mrzeżynie, gdzie urządzono pierwszy nocleg.

Więcej…

 

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

 

Wystartowała rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. W tym roku potrzeba ich aż 13 700. To rekordowa liczba, największa od 15 lat trwania tych programów. Także w województwie Zachodniopomorskim można zostać wolontariuszem, na śmiałków czeka prawie 400 miejsc. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 października przez stronę www.superw.pl.

Więcej…

 

Obchody 1 września

 

Uroczystości związane z 74. rocznicą niemieckiej napaści na Polskę, która 1 września 1939 r. rozpoczęła II wojnę światową, rozpoczęła się w mszą świętą w bazylice konkatedralnej. Bezpośrednio po niej, pochód rocznicowy przeszedł pod pomnik "Poległym w walkach o Kołobrzeg". Tam odśpiewany został hymn państwowy, po którym nastąpiło złożenie kwiatów i apel poległych zwieńczony salwą honorową. Na uroczystościach nie zabrakło delegacji harcerzy z naszego hufca.

Więcej…

 

Ogólnopolski Harcerski Turniej Piłki Nożnej "HARCcup" - zaproszenie

 

Wszystkich miłośników piłki nożnej zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Harcerskiego Turnieju Piłki Nożnej „HARCcup”, który odbędzie się w terminie 7-9 października 2016 r. w Radomsku.

Więcej…

 

Podziękowanie dla Wójta Gminy Dygowo

 

W imieniu zuchów, harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego złożono podziękowania Panu Markowi Zawadzkiemu - rezygnującemu ze stanowiska Wójta Gminy Dygowo. Delegacja Hufca Kołobrzeg podziękowała za dotychczasową współpracę, za docenienie wartości metody harcerskiej w procesie wychowania dzieci i młodzieży, za uznanie dla pracy instruktorów harcerskich, za okazaną naszej organizacji życzliwość, wsparcie w realizacji naszej misji oraz za tworzenie warunków przyjaznych działalności harcerskiej.

Więcej…

 

Wędrownicza Watra

 

Udział 111 KDW CHAOS w ogólnopolskiej Wędrowniczej Watrze był naszą ombicją od początku założenia drużyny, jednak nie sądziliśmy, że uda nam się to marzenie zrealizować już w tym roku. Hasłem WW16 było "Poza horyzont" i uważam, że stanowczo wyszliśmy poza nasz horyzont aktywnie uczestnicząc w tym elitarnym wydarzeniu. Nasz 6-osobowy patrol udał się na wędrówkę trasą XII - słowiańską zorganizowaną przez instruktorów Hufca Poznań Nowe Miasto, której komendantem był phm. Tomasz Koprowski (pozdrawiamy serdecznie, było super!).

Więcej…

 

Warsztaty teatralne

 

Fundacja SZTUKA DLA ŻYCIA zaprasza młodzież w wieku 13-26 lat na warsztaty teatralne w ramach projektu "KIM JESTEŚ - KIM JESTEM - przeglądam się w twarzach moich przodków". Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 660 042 671. W projekcie historia ma konkretną twarz, wiąże się z poszczególnym ludzkim losem. Nie jest bezosobową machiną dziejów. Przez prawie dwa tygodnie (od 19 września do 1 października) grupa młodzieży w trakcie warsztatów teatralnych sięgnie do swoich korzeni, odbędzie rozmowy z rodzicami, dziadkami i pradziadkami pytając o początki ich przybycia do kołobrzeskiej małej ojczyzny.

Więcej…

 
1% dla harcerzy!

Przekaż 1 % podatku dla Hufca Kołobrzeg

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem "11 00"

Biuro hufca

Godziny otwarcia biura hufca:
poniedziałek - czwartek

godz. 8:00 - 15:00

Dyżur Komendanta Hufca:
wtorek
godz. 16:00 - 17:00

Dyżur Komendanta ds Programowych:
każdy I wtorek miesiąca

godz. 16:00 - 17:00

1% dla drużyn!

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem odpowiednim dla każdej z drużyn i kręgów:

"11 00" KOMENDA HUFCA

"11 01" RYCERZE MORZA

"11 03" PARTYZANT

"11 04" TUPOT STU STÓP

"11 06" KRYPTONIM

"11 07" LEŚNE PROMYCZKI

"11 09" JANTAR

"11 12" KOLIBRY

"11 13" GLOBINA

"11 14" BEZ ZOBOWIĄZAŃ

"11 15" CHAOS