Historyczna plakietka hufca 1963

Historyczna plakietka hufca 1963r.III HRH

 

W dniach 14-16.10.2016 roku w Kołobrzegu miał miejsce III Historyczny Rajd Harcerski, którego tegorocznym motywem było imperium rzymskie. Tuż po przyjeździe na uczestników czekał kominek a zaraz po nim gra nocna, na której m. in. rzucali oszczepem oraz zmagali się z ciężarem kolczugi.

Więcej…

 

Tawerniane śpiewanki

 

Po wakacyjnej przerwie pragniemy znowu spotkać się w gronie miłośników grania i śpiewania przy dźwiękach instrumentów akustycznych. Zapraszamy 22.10.2016 o godz. 20.00 wszystkich, którzy lubią piosenkę poetycką, żeglarską czy turystyczną. Szczególnie liczymy na osoby, które potrafią grać na instrumentach muzycznych: gitarach, fletach, skrzypcach i tym podobnych. Impreza ma charakter luźny i nieoficjalny - nie będzie sceny. Wstęp jest wolny. Podobno śpiewać każdy może, więc liczymy na aktywny udział w wykonywaniu piosenek ;)

Krąg Instruktorski "BEZ ZOBOWIĄZAŃ"

 

Odznaczenia dla Seniorów

 

W kołobrzeskiej siedzibie Związku Harcerstwa Polskiego odbyła się miła uroczystość. Harcerze seniorzy zostali uhonorowani wysokimi odznaczeniami. Uhonorowanymi Złotą Odznaką „Zasłużony Instruktor Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP” zostały druhny: hm. Elżbieta Bartold oraz hm. Krystyna Michalik. Srebrna Odznaka „Zasłużony Instruktor Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP” wręczona została phm. Janinie Sienkiewicz.

Więcej…

 

IV Kołobrzeskie Dni z rotmistrzem Witoldem Pileckim

 

139 Kołobrzeska Drużyna Harcerska "PARTYZANT" wzięła udział w IV Kołobrzeskich Dniach z rotmistrzem Witoldem Pileckim. Byli reprezentacją naszego hufca. Dni z Pileckim są odpowiedzią na poszukiwanie możliwości, by jak najlepiej rozpowszechniać wiedzę o osobie i działalności bohatera niezłomnego rotmistrza Witolda Pileckiego na tle czasów, w których żył i działał. Przybliża też wiedzę nie tylko o historii wojennej i powojennej Polski, ale i o II Rzeczypospolitej.

Więcej…

 

Festyn Rodzinny w Dygowie

 

Festyn rodzinny dla zuchów i mieszkańców Dygowa zorganizowany został 25 września 2016 roku przez 50 Gromadę Zuchową „TUPOT STU STÓP” z Dygowa. W trakcie imprezy zarówno rodzice zuchów jak i mieszkańcy mogli zobaczyć jak się bawimy i jak można z nami miło spędzić czas. Chcieliśmy zintegrować się z mieszkańcami, harcerzami zaprzyjaźnionej drużyny, pokazać rodzeństwu (starszemu i młodszemu) jak działamy, rodziców bliżej poznać, zaistnieć w świadomości mieszkańców/rodziców potencjalnych zuchów, pobawić się, jednym słowem – zaprezentować.

Więcej…

 

Zbiórka naborowa i ceremonia przejścia

 

Akcja naborowa w Dygowie w tym roku była cyklem kilku zbiórek: zbiórki naborowej dla nowych zuchów, piknikiem rodzinnym oraz zbiórki, w trakcie której nastąpiło przejście z Gromady Zuchowej do Drużyny Harcerskiej tych osób, które osiągnęły odpowiedni wiek. Zbiórka naborowa odbyła się 19 września 2016 roku i opierała się na zabawach, grach, konkurencjach i harcach.

Więcej…

 

Wolontariat w Schronisku dla Zwierząt

 

Fantastycznie rozpoczęliśmy nowy rok harcerski. Schronisko to tylko jedna rzeczy w ramach wolontariatu rozpoczętego w tym miesiącu przez 75 Drużynę Harcerską "GLOBINA" z Dygowa. Wizyta miała miejsce 18 września 2016 roku w Schronisku Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu.
Do wspólnego wyjścia dołączyło się kilka harcerek z innych drużyn. Mamy nadzieję, że tego typu wyjścia trwale zapiszą się w działaniach naszych jednostek.

Więcej…

 

Obchody Dnia Sybiraka

 

Delegacja harcerzy z Hufca Kołobrzeg 18 września 2016 roku wzięła udział w obchodach Dni Sybiraka w 77. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Harcerze byli zarówno na mszy św. w intencji zesłańców i ich rodzin jak i podczas obchodów pod pomnikiem "Ściany Pamięci Golgoty Wschodu" na cmentarzu wojennym.

Więcej…

 
1% dla harcerzy!

Przekaż 1 % podatku dla Hufca Kołobrzeg

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem "11 00"

Biuro hufca

Godziny otwarcia biura hufca:
poniedziałek - czwartek

godz. 8:00 - 15:00

Dyżur Komendanta Hufca:
wtorek
godz. 16:00 - 17:00

Dyżur Komendanta ds Programowych:
każdy I wtorek miesiąca

godz. 16:00 - 17:00

1% dla drużyn!

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem odpowiednim dla każdej z drużyn i kręgów:

"11 00" KOMENDA HUFCA

"11 01" RYCERZE MORZA

"11 03" PARTYZANT

"11 04" TUPOT STU STÓP

"11 06" KRYPTONIM

"11 07" LEŚNE PROMYCZKI

"11 09" JANTAR

"11 12" KOLIBRY

"11 13" GLOBINA

"11 14" BEZ ZOBOWIĄZAŃ

"11 15" CHAOS