Historyczna plakietka hufca 1963

Historyczna plakietka hufca 1963r.Relacja fotograficzna z przekazania BŚP

 

Betlejemskie Światło Pokoju gości w Kołobrzegu po raz kolejny, w tym roku pod hasłem „Odważnie Twórzmy Pokój”. Niesione harcerską sztafetą, przekazywane z rąk do rąk przez harcerki i harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego dotrze do wszystkich potrzebujących jego blasku. W naszym regionie Światło Pokoju trafi do najbardziej potrzebujących jego ciepła, między innymi do Domów Pomocy Społecznej, Szpitala, MOPS, podopiecznych Okruszka, urzędów i instytucji. Przekażemy je również uczestnikom Wigilii dla Samotnych w Kołobrzegu.

21 grudnia poszliśmy z Betlejemskim Światłem Pokoju do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Okruszek. Zarówno Pani Dyrektor jak i Dzieci przywitały nas tak gorąco, jak gorący jest Ogień.

22 grudnia odwiedził nas przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebiatowa. Serce rośnie, dusza śpiewa na myśl, że Światło zawita na wigilijnym stole nie tylko u harcerzy ale i u Druhów, którzy na codzień mają nas przed nim chronić i są gotowi, by w każdej chwili pośpieszyć z pomocą drugiemu człowiekowi. Obyście drodzy przyjaciele mieli jak najmniej pracy.

Więcej…

 

Świąteczna zbiórka zuchów z Dygowa

 

Przed świętami zuchy rozpoczęły ćwiczenia, które polegały na rozgrzaniu dłoni do pomocy kuchennych, wypieków i zdobienia świątecznych dań. Trenowaliśmy na ciastkach, domku z piernika oraz ciasteczkowych misiach. Zuchy tworzyły słodkie przekąski, podarki dla najbliższych lub (w jednym przypadku) na bieżąco spożywały słodki lukier wprost z tubki :D Efekty prac widać na zdjęciach, a jak zuchy wytrzymały i doniosły ciacha do domu, to rodzice mogli nawet spróbować.

Więcej…

 

Miejskie Spotkanie Przedświąteczne

 

Spotkanie przedświąteczne w Kołobrzegu jest coroczną okazją do przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju włodarzom miasta i powiatu. Płomień otrzymał zastępca prezydenta ds. gospodarczych Jerzy Wolski, który w imieniu władz miasta złożył mieszkańcom życzenia oraz Starosta Kołobrzeski - Tomasz Tamborski. Betlejemskie Światło będzie dostępne także przez najbliższe dni w urzędach.

Więcej…

 

Wigilia Instruktorska 2016

 

Wigilia Instruktorska w tym roku odbyła się 15 grudnia 2016 roku w sali konferencyjnej Komendy Hufca. Organizowali ją, jak w latach ubiegłych, dziarscy Seniorzy z Kręgu Seniora JANTAR. Gośćmi był m.in. Prezydent ds. Społecznych – Jacek Woźniak i delegacja z Komendy Hufca z Koszalina, z komendantem Michałem Olszewskim na czele. Honorowe miejsce zajął Płomień Betlejemskiego Światła Pokoju przywieziony tego dnia ze Szczecina.

Więcej…

 

Wigilia Instruktorska

 

CZUWAJ!
W imieniu Kręgu Seniora JANTAR zapraszam wszystkich instruktorów oraz drużynowych na Wigilię Instruktorską, która odbędzie się 15 grudnia 2016 roku, o godz. 16.00 w sali konferencyjnej hufca.

 

Listopadowe obchody w Dygowie

 

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w gminie Dygowo rozpoczął występ młodzieży ze szkoły. Po przedstawieniu odbyła się Msza św., w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości udali się na plac przy pomniku pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Tragedii Smoleńskiej, gdzie delegacja harcerzy wraz z reprezentantami Gminy Dygowo z Wójtem Grzegorzem Starczykiem, złożyła kwiaty.

Więcej…

 

11 listopada

 

98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziła pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego tłumy mieszkańców i turystów.  Delegacja harcerzy, jak co roku, wzięła czynny udział w obchodach. Uroczystości, rozpoczęły się mszą za ojczyznę w Bazylice Mariackiej, następnie ulicą Armii Krajowej pochód przemaszerował pod pomnik marszałka.

Więcej…

 

Pierwszy "PIERNIKOWY" Zlot Hufca ZHP Kołobrzeg

 

W dniach od 13 do 17 października 2016 roku grono byłych drużynowych i instruktorów naszego hufca, spotkało się po latach na wspólnym zlocie. Część uczestników pokonała tysiące kilometrów, żeby w urokliwej, już zimowej scenerii Karkonoszy, zasiąść w braterskim kręgu i powędrować, jak za dawnych lat z plecakiem po górskich szlakach.

Więcej…

 
1% dla harcerzy!

Przekaż 1 % podatku dla Hufca Kołobrzeg

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem "11 00"

Biuro hufca

Godziny otwarcia biura hufca:
poniedziałek - czwartek

godz. 8:00 - 15:00

Dyżur Komendanta Hufca:
wtorek
godz. 16:00 - 17:00

Dyżur Komendanta ds Programowych:
każdy I wtorek miesiąca

godz. 16:00 - 17:00

1% dla drużyn!

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem odpowiednim dla każdej z drużyn i kręgów:

"11 00" KOMENDA HUFCA

"11 01" RYCERZE MORZA

"11 03" PARTYZANT

"11 04" TUPOT STU STÓP

"11 06" KRYPTONIM

"11 07" LEŚNE PROMYCZKI

"11 09" JANTAR

"11 12" KOLIBRY

"11 13" GLOBINA

"11 14" BEZ ZOBOWIĄZAŃ

"11 15" CHAOS