Historyczna plakietka hufca 1963

Historyczna plakietka hufca 1963r.U boku "Łupaszki" w Muzeum Oręża Polskiego

 

W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Studio Historyczne Huzar zapraszają na spotkanie z Janem Stanisławem Smalewskim, które odbędzie się w czwartek, 9 lutego 2017 r. w Sali Plafonowej Pałacu Brunszwickich. Temat wieczornicy stanowi działalność Polskiego Państwa Podziemnego na Pomorzu po zakończeniu II wojny światowej oraz dzieje najważniejszych postaci związanych z tak zwaną drugą konspiracją niepodległościową.

Więcej…

 

Wigilia Gminna w Drzonowie

 

"W Gminie jak w Rodzinie" - pod takim hasłem, jak co roku, w szkole w Drzonowie odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców gminy Kołobrzeg. W trakcie Spotkania harcerze ze 141 Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej "RYCERZE MORZA" z Drzonowa przekazali na ręce Wójta Gminy Kołobrzeg - Włodzimierza Popiołek - Płomień Betlejemskiego Światła Pokoju.

Więcej…

 

Betlejemskie Światło w Dygowie

 

Zuchy i harcerze z Dygowa odwiedziły Wójta Gminy Dygowo i w bardzo ciepłej atmosferze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju dla wszystkich mieszkańców gminy. Odwiedzili także Dom Pomocy Społecznej we Włościborzu, gdzie na ręce Pani dyrektor przekazali świecę z Płomieniem z Betlejem.

Więcej…

 

DMB 2017 - zaproszenie

 

 

141 Drużyna Harcerska Służby Granicznej "RYCERZE MORZA" z Drzonowa zaprasza wszystkie zuchy, harcerzy, instruktorów, znajomych i przyjaciół na Zlot z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który odbędzie się w dniach 4-5 marca 2017 roku w Drzonowie.

Termin: 4-5 marca 2017

Miejsce: Drzonowo

Wpisowe: 0 pln zuchy, 0 pln harcerze

Więcej…

 

Ponownie zagraliśmy z WOŚP

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała z naszymi wolontariuszami po raz kolejny. Harcerze z puszkami Wielkoorkiestrowymi kwestowali w całym mieście, pomagali w Sztabie WOŚP Kołobrzeg, a także spełniali się artystycznie na scenie. Na tę okoliczność powstał specjalny zespół pod wiele mówiącą nazwą "Harcerze na scenie". Występ był znakomity! Liczenie jeszcze trwa, na razie suma w 2017 roku to blisko 118 tysięcy złotych.

Więcej…

 

Wigilia dla Samotnych

 

W dzień Wigilii harcerze z Bałtyckiego Hufca Morskiego wzięli udział w organizowanej w Kołobrzegu po raz drugi Wigilii dla Samotnych. Delegacja przekazała Betlejemskie Światło Pokoju wszystkim uczestnikom Wigilii. Wolne miejsce czekało na każdego, kto tego dnia nie chciał być sam. Przy świątecznie zastawionych stołach, przy blasku Płomienia z Betlejem, niezależnie od wyznania, poglądów i statutu społecznego... Całość została przygotowana przez wolontariuszy przy wsparciu władz miasta i darczyńców.

Więcej…

 

35+ Spotkanie z dyrektorami szkół

 

Na początku grudnia (5.12.2016) w Zespole Szkół w Dygowie odbyło się spotkanie podczas, którego Komenda Hufca ZHP z Kołobrzegu przedstawiła nową propozycję programową, której celem jest pozyskiwanie w struktury ZHP kadry wśród osób dorosłych. Wyszliśmy z propozycją do szkół zapoznania nauczycieli z metodą harcerskiego wychowania i podjęcia przez nich pracy wolontariackiej, jako instruktorzy.

Więcej…

 

Odbierz Światło

 
1% dla harcerzy!

Przekaż 1 % podatku dla Hufca Kołobrzeg

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem "11 00"

Biuro hufca

Godziny otwarcia biura hufca:
poniedziałek - czwartek

godz. 8:00 - 15:00

Dyżur Komendanta Hufca:
wtorek
godz. 16:00 - 17:00

Dyżur Komendanta ds Programowych:
każdy I wtorek miesiąca

godz. 16:00 - 17:00

1% dla drużyn!

KRS: 0000 278 582

z dopiskiem odpowiednim dla każdej z drużyn i kręgów:

"11 00" KOMENDA HUFCA

"11 01" RYCERZE MORZA

"11 03" PARTYZANT

"11 04" TUPOT STU STÓP

"11 06" KRYPTONIM

"11 07" LEŚNE PROMYCZKI

"11 09" JANTAR

"11 12" KOLIBRY

"11 13" GLOBINA

"11 14" BEZ ZOBOWIĄZAŃ

"11 15" CHAOS